2021 Yılı Fitness Trendleri

Sınırlı Sayıda Üye ile Özel Seanslar Sunan Spor Salonları

Covid-19 riski nedeniyle insanların büyük bir kısmı spor salonu üyeliklerini yenilemedi. Bununla birlikte, yeni yılda hijyen standartlarını yükseltip salgın riskini minimize eden merkezler, üyelerine sundukları sınırlı kişiyi kapsayan özel seanslarla talep görmeye devam edecek. İnsanların bir bölümü, pandemi dönemine rağmen farklı fiziksel aktivite olanakları ve sosyallik için kendilerine güven veren spor salonlarından vazgeçmeyecek. Bu süreçte temizlik ve güvenli alan, salonların üyelerine sağlaması gereken en önemli iki kriter haline gelecek. Açık havada spor yapma imkanı sunan salonlar, rakiplerine göre daha avantajlı olacak.

Ev Konforunda Fitness Aktiviteleri

Spor salonlarına girmeye cesaret edemeyen ve dışarıda spor yapmaktan çekinen kişiler, YouTube ve Instagram gibi platformlarda yer alan pek çok ücretsiz içerikle buluşarak kendileri için uygun fitness programlarını yaratacak. Az ekipmanla yapılabilen HIIT antrenmanları, ağırlık egzersizleri ve yoga, pilates, meditasyon temalı dersler barındıran uygulamalar, evinin güvenli ortamında sağlıklı ve fit kalmak isteyen kullanıcılara çözüm sunmaya devam edecek.

Küresel salgının etkilerini göstermesiyle birlikte ev içi spor ekipmanlarının satışında gözlemlenen artış, 2021’de de devam edecek.

Kişisel Antrenörle Online Eğitim
Tıpkı tüm eğitim sisteminin salgın riski nedeniyle dijitalleşmesi gibi, kişisel antrenörler de derslerini sanal ortama taşıyacak. Formda kalmak veya hedeflerine ulaşmak için profesyonel yardım almayı tercih edenler, kişisel antrenörleriyle online derslerde bir araya gelecek.

Giyilebilir Teknolojiler
Son yıllarda popülerliği gittikçe artan ve sürekli yeni sürümlerle güncellenen giyilebilir teknoloji ürünleri, 2021 yılında da çok tercih edilecek. Vücudun günlük aktivitelerini raporlayan, nabız hızı, ısı, kalori miktarı gibi detayları bildiren akıllı saatler ve bileklikler hayatı kolaylaştırmaya devam edecek. Yeni nesil akıllı ayakkabılar sayesinde yürüyüş ve koşu hızı, kilometre, eğim seviyesi gibi ayrıntılara erişilebilecek.

Açık Havada Spor Yapmak
Covid-19 riski nedeniyle halen sokağa çıkma konusunda çeşitli kısıtlamalar mevcut. Bununla birlikte uygun saatleri yakalayanlar için evin dışında, açık havada spor yapmak vazgeçilmez bir aktivite olarak kalacak. Salgınla birlikte dünyanın pek çok yerinde insanlar kalabalık kapalı mekanlardan kaçarak doğaya döndü. 2021 yılında da bu eğilim devam edecek ve insanlar fırsat buldukça açık havada spor yaparak zinde kalmaya çalışacak.

Zihin - Beden Dengesini Eşitlemek
Pandeminin getirdiği hareketsiz yaşamın olumsuzluklarından sıyrılıp zinde kalmak için uygulanabilecek birden fazla fiziksel aktivite seçeneği var. İçinde bulunduğumuz stresli dönemin zihinde yarattığı olumsuz etkilerden sıyrılmak içinse en çok başvurulan araçlar yoga ve pilates. Her ikisine de son yıllarda artan ilgi olmasına karşın, 2021’de evinde ya da güvenli dış mekanlarda yoga ve pilates uygulayanların sayısı artacak. Spor yapmak genel olarak zihni temizlemeye yardım ediyor, ancak yoga ve pilatesin zihin-beden dengesini eşitleme üzerine kurulan felsefesi, bütünsel rahatlama söz konusu olduğunda onları diğer sporlardan daha çok tercih edilir kılacak.

%100 Orjinal Ürünler ve Güvenli Alışveriş

Sepet

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır