Activewear Dünyasını Dönüştüren Teknolojiler

Bu soruya verilecek cevaplar çoğunlukla kişilerin tercih edecekleri spor giyimlerden beklentilerinin ne olduğuna göre değişiklik gösteriyor. Örneğin; bir spor giyim ürününün aktif olarak performansınızı iyileştirmesini veya yükseltmesini istiyorsanız, ürünlerin işlevselliği sizin için ön planda olacaktır.

Biz de bu yazımızda activewear giyim konusunda işlevselliği ön plana çıkaran, spor deneyiminizin keyfini arttıran teknolojilerden söz edeceğiz. Basit bir tekstil harikası olarak gördüğünüz ürünlerin nasıl bir mühendislik çalışmasının sonucunda ortaya çıktığını, üretimlerinde hangi teknolojilerin kullanıldığını görünce epeyce şaşıracaksınız. Gelin dış spor giyimde kullanılan teknolojilere birlikte göz atalım.

Activewear’da Kaliteli Kumaş Dönemi

Teknolojinin günlük hayatımızın büyük bir parçası olduğu kesin. Erkek ve kadın activewear giyim ürünlerinde de sıklıkla yeni teknolojilere başvurulmaktadır. Teknolojinin hayatımızın her alanına nasıl da sirayet ettiğini görünce, bu durumun tuhaf olmadığını kolayca kavrayabiliyoruz. Activewear giyim ürünlerinde de ilk devrimsel değişim, daha kaliteli ve işlenmiş kumaşların tercih edilmesi şeklinde olmuştur.

Hangi ürüne hangi kumaşın tercih edilmesi gerektiği, yapay zeka teknolojisi kullanılarak seçilir. Bu sayede hatalı bir seçim yapılmasının önüne geçilir. Seçilen kumaş 3D modelleme olanakları kullanılarak biçimlendirilir. Ürünlerin boyutu ve biçimi mümkün olan en düzgün haline ile kullanıma sunulur. Tüm bu adımlar, spor giyim ürünlerini optimize eder. Hem erkek activewear giyim ürünlerinde hem de kadınlar için ortaya çıkartılan koleksiyonlarda sporseverlerin daha keyifli bir deneyim yaşamasına olanak sağlanır.

Hızlı Kuruyan Kumaşlar ve Soğuk Havalarla Etkili Mücadele

Egzersiz yaparken vücudumuz hızlı bir şekilde ısınır ve olması gereken ısı dengesine kavuşabilmek için sıvı atmaya başlar. İşte spor yaparken belki de bizi en çok rahatsız eden terleme süreci tam olarak bu şekilde gerçekleşir. Ayrıca bu durum vücudumuz için zararlı da olabilmektedir çünkü solunum sistemimizin ve kalp organımızın bulunduğu hayati öneme sahip olan bölgeler, hızlı bir şekilde ısınır ve soğuması da çok daha sonra olur.

Dolayısıyla spor giyimde serin tutma teknolojisi oldukça önemli bir yere sahip olmaktadır. Activewear’da kullanılan kumaşlar nemi hızlı bir şekilde toplayan, sağlıklı hava akışı sağlayan ve serin tutan materyallerdir. Daha önceki yıllarda cilde temas ettiğinde rahatsızlık veren, cildi tahriş eden kumaşlar kullanımından teknolojinin değişimi ile birlikte vazgeçilerek yerine bu tür kumaşlar tercih edilmeye başlanmıştır.

Dünya devi markalar bu teknolojinin izinde giyim ürünleri ortaya çıkarmaya özen gösterdiğinden eski koleksiyonlarında kullandıkları bu teknolojinin yer almadığı kumaşlara sonsuza dek veda etmişlerdir. Nike, Puma, Reebok, Adidas Activewear spor giyim ürünü üretimi konusunda önderlik eden markalar olarak spor giyim teknolojileri inovasyonlarında aktif rol oynamaktadırlar.

Öte yandan spor yaparken sıcaklığın artması nasıl ki kötü bir durumsa, aşırı soğuk havalar da aynı şekilde spor deneyiminizi tatsız hale getirir. Bu nedenle küresel spor giyim firmaları ısı koruma teknolojisine sahip ürünler de üretmektedir. Bu tür kumaşlar, ceketlerden çoraplara kadar birçok farklı üründe kullanılmaktadır. Az önce de değindiğimiz gibi pek çok dünya devi markada bu teknolojiye kolayca rastlayabilirsiniz. 

%100 Orjinal Ürünler ve Güvenli Alışveriş

Sepet

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır