Adidas Stella McCartney SS20 Koleksiyonu

Firma ismini kurucusunun ad ve soy adından almıştır. Firmanın üç çizgili logosu, yine Adolf Dassler’den ilham almaktadır. Sembol, yükselen bir dağı ve zorlukları her şeye rağmen aşmayı idealize etmektedir.

Dünyanın hemen her yerinden müşterilere sahip olan Adidas, her yıl farklı koleksiyonlar ile sporseverlerle buluşmaktadır. Bu yazımızın odağında, yakın zamanda görücüye çıkan Adidas Stella McCartney SS20 koleksiyonu yer almaktadır. Koleksiyonun ana temasını, Stella McCartney’nin kim olduğunu ve hangi fikirden beslenerek seriyi hazırladığını öğrenmek isterseniz, imleci aşağıya doğru kaydırın!

 

Adidas Stella McCartney SS20 Koleksiyonunun Hikayesi

Sürdürülebilir moda anlayışının en önemli isimlerinden biri olan Stella McCartney, Adidas’ın bu koleksiyonuna ilham kaynağı olmuştur. Peki sürdürülebilir moda nedir? Son dönemlerde sıklıkla duyduğumuz sürdürülebilir moda, "kullan-at" anlayışa ve hızlı modaya karşı çıkan çevreci hareketin tekstil kolu olarak düşünülebilir. Hızlı modanın yarattığı ekolojik etkilerden uzaklaşmak için ortaya çıkan bu akımın odak noktasında tekstilin ham maddesi olan kumaş yer almaktadır.

Geri dönüştürülebilir kumaşlardan üretilen tekstil ürünleri, doğaya mümkün olan en az zararı verir. McCartney’nin başını çektiği bu akım moda dünyasında da ses uyandırmıştır. McCartney’nin Adidas için hazırladığı koleksiyon doğa sevgisi, teknoloji, konfor ve performans gibi ögeleri bir arada barındırıyor. Koleksiyonda yer alan ürünlerin tamamı geri dönüştürülebilir malzemeden üretilmiştir.Adidas Stella McCartney koleksiyonu bu sebeple birçok sporseverin ve çevrecinin ilgisini çekmektedir.

Adidas Stella McCartney SS20 Koleksiyonu Ürünleri

Stella Adidas serisi çok sayıda ürünü bünyesinde barındırıyor. Naif çizgilerin uygun renklerle buluştuğu koleksiyon ayakkabı, çanta, tayt, sweatshirt ve eşofman gibi tekstil ürünleri içeriyor. McCartney Adidas kadın ürünleri üzerine odaklanmıştır ve serinin ana fikri kadın spor kıyafetlerinin hem şık hem de fonksiyonel olabileceği üzerinedir.

2005’ten bu yana moda tasarımcılığı yapan Stella McCartney, benzersiz tarzını koleksiyona yansıtmıştır. Spor, sağlıklı yaşam ve sürdürülebilirliği bir araya getiren genç tasarımcı, atletik giyim tasarımını güçlü kadınsı etkilerle birleştirmiştir. ÖzellikleAdidas Stella McCartney tayt ürünleri de kadın sporseverler tarafından oldukça ilgi görmüştür. Koleksiyonun en sevilen parçalarından biri olduğu da söylenebilir.

Eğer Adidas Stella McCartney koleksiyonundan bir ürüne sahip olmak isterseniz, Stilefit’i ziyaret edebilir ve kendinize en uygun sürdürülebilir spor malzemesini seçebilirsiniz.

%100 Orjinal Ürünler ve Güvenli Alışveriş

Sepet

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır