Karşılaştırmalı Analiz: Liforme Mat mı Manduka Pro mu?

Manduka Pro Standart
Liforme origigal
Boy 180 cm
185 cm
Genişlik  66 cm
68 cm
Kalınlık  6 mm
4.2 mm
Ağırlık  3,4 kg
2,5 kg
Materyal Lateks içermeyen güvenli PVC
Doğal kauçuk + PU
Yüzey Dokusu Kapalı hücre 
Eko-poliüretan
Kaydırmaz Yüzey -
Var
Çevre Dostu Evet
Evet
Kullanım Süresi Ömür Boyu -
Model Pro 6mm
Original
Menşei Almanya Çin
Öne Çıkan Özellik Ömür Boyu Garanti / Dayanıklılık
AlignForMe-Hizalama Sistemi / Kaydırmazlık
Fiyat 849 TL - 1349 TL
1249 TL - 2000 TL
Sertifika Oeko-Tex® -
Ekstralar -
Yoga matı çantası

 

Tablo üzerinde görüldüğü gibi, iki yoga matı arasında çok belirgin farklar bulunmakla birlikte her ikisi de yoga pozlarında yüksek tutuş ve yastıklama özelliğine sahipler. Manduka Pro matlar kapalı hücre yapıları sayesinde içeriye ter, toz gibi dış etmenleri almazken, Liforme Yoga Matları tam tersine geçirgen yapıları ile nemi süzerek içeri alırlar. Böylece, hot yoga tarzı yoğun ter içeren pratiklerde daha rahat bir deneyim sunarlar. GripForMe ismini verdikleri bu özellikle Liforme Yoga Matı üzerinde aşağı bakan köpek gibi ters duruşlar kusursuz şekilde uygulanabilir.

Liforme Mat çeşitleri ile gelen bir başka yenilik ise AlignForMe adını verdikleri hizalama çizgileridir. Kimi yogiler için kafa karıştırıcı ve dikkat dağıtıcı olan bu çizgiler, yogaya yeni başlayanlar için kılavuz görevi gördüğünden yoga matı tercihlerinde etkili oluyor. Ayrıca, pek çok eğitmen de sınıflarında bu çizgilerden faydalanarak öğrencilerine daha rahat eğitim verdiklerini belirtiyorlar.

Manduka Pro serisinin öne çıkan en önemli özelliği ise uygun şekilde kullanıldığında ömür boyu sürecek bir deneyim sunmasıdır. Tüm dünyada hem yoga eğitmenlerinin, hem de yıllardır yoga pratiği uygulayanların ilk tercihlerinden olan Manduka Pro Mat serisi, tüm yoga türleri ve seviyeleri için uygun özelliklere sahiptir. Geniş ölçüleri ve benzersiz dokusu sayesinde yoga pozisyonlarında denge sorunu yaşamadan geçiş yapılabilen matlar 6mm kalınlığı sayesinde tüm yüzeylerde rahatlıkla kullanılabilir.

Liforme Matların Kullanım Ömrü Ne Kadar?

Doğal kauçuk ile eko-poliüretan malzemenin birleşimiyle üretilen Liforme Yoga Matı, biyolojik olarak parçalanabilir yapısı ile doğada 5 yıla kadar çözünebilir özelliktedir. Aynı özellik, Liforme Matlar için sınırlı kullanım ömrü demektir ve bu da pratik sıklığınıza, uyguladığınız yoga türüne ve bakım talimatlarına ne kadar uyduğunuza bağlı olarak 1-5 yıl arasında değişmektedir.

Üretiminde çevreye zarar vermeyen yüksek yoğunluklu PVC kullanılan Manduka Pro yoga matı da doğa dostu özelliğe sahiptir.  Oeko-Tex® sertifikası ile içeriğinde zararlı hammadde bulundurmadığını belgelemiş ve ürününün güvenilirliğini kanıtlamıştır.

Liforme mat çeşitleri ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Manduka PRO Mat çeşitlerini incelemek ve online satın almak için tıklayınız.

%100 Orjinal Ürünler ve Güvenli Alışveriş

Sepet

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır