Manduka Pro Yoga Matı ile İlgili Sevdiğimiz 5 Şey

Manduka pro yoga matı dünyadaki en kaliteli PVC malzemesi kullanılarak üretilir ve karbon emisyonları barındırmaz. Hem dayanıklılığına hem de performansına fazlası ile güvenen marka, ürettiği yoga matları için hayat boyu garanti veriyor. Yoga severler de Manduka markasının yoga mat serilerinden vaz geçemiyor. İşte sizler için araştırdığımız yoga severlerin Manduka Pro Yoga Mat Serisini tercih etme sebepleri arasında yer alan 5 faktör şöyle:

1. Pozlar Arası Rahat Geçiş Sağlar

Manduka eKO yoga mat modellerinin doğal kauçuk yapısı daha yapışkan bir yüzey ile kol dengelerinde ya da ters duruşlarda mükemmel bir tutuş sağlasa da PRO matların performans odaklı yüzey dokusu chaturanga veya savaşçı geçişlerinde ayakların mata takılmadan rahatça geçiş yapmasına imkan sağlar.

2. Çocuklar için Zararlı Değildir

Ucuz PVC malzemeden üretilmiş yoga matları çevreye zarar verirken temas edildiğinde hormonların bozulmasına da neden olmaktadır. Manduka, yoga mat üretimlerinde PVC kullanımına ekstra önem atfetmektedir. Manduka PRO yoga mat serisi yoga matları Almanya’da zararlı ftalat kullanılmadan, OEKO-TEX® sertifikalı olarak üretilmektedir. Ayrıca, PRO serisi matların üretiminde atmosfere herhangi bir toksik emisyon yaymayan ve çevreye zarar vermeyen teknolojiler kullanılmaktadır.

3. Hot Yoga için İdealdir

Piyasadaki birçok yoga matı açık gözeli (open-cell) yüzeye sahiptir. Özellikle, Ashtanga yoga ya da Hot yoga gibi yoğun yoga derslerinde teri ve nemi emen açık gözeli matlarda bakteri üremesi mümkündür ve materyalleri çok hızlı yıpranır. Dayanıklı kapalı hücreli materyal kullanılarak üretilen Manduka Pro yoga mat serileri ter ve nem için geçilemez bir bariyer yaratır. Yoga mat havlusu ile birlikte kullanıldığında en zorlu yoga dersini bile yoga matınızın üzerinde bir ter havuzu oluşmadan rahatça tamamlar ve de matınızı bakteri üremesini ve kötü kokuları dert etmeden bir ömür boyu kullanabilirsiniz.

4. Farklı Boyutları Mevcuttur

Manduka PRO yoga mat modellerinin farklı ölçüleri mevcuttur. Standart 180cm yoga matı evde yoga yapmaktan hoşlananların favorisiyken, 215cm Long Pro Mat, uzun boylu yogilerin ilk tercihidir. Diğer yandan Prolite mat ev ve stüdyo arasında matını taşımak isteyen yogiler için vazgeçilmez bir hafiflik sunar. 5mm kalınlığındaki bir matın bu kadar hafif olabileceğine inanmak zor olabiliyor! Manduka Prolite matların 180cm ve 200cm olmak üzere iki ayrı boyu bulunmaktadır.

5. Yoga Hocalarının Geleneksel Tercihidir

PRO serisi, Manduka markasının ilk ürettiği yoga matıdır. Manduka’nın kurucusu Peter Sterios tarafından 1997 yılında ikonik siyah rengi ile üretilen Pro Mat Black yoga dünyasının ünlü hocaları Rod Stryker, Rodney Yee ve Shiva Ree tarafından aynı yıl kullanılmaya başlanmış ve sonrasında dünya çapında bir üne kavuşmuştur. Aşağı bakan köpek pozunda ellerinizi Pro serisi matınıza bastırdığınızda 20 yıldan bu yana yoga hocalarını ve dünyanın bir çok yerindeki öğrenciyi destekleyen aynı yüzey ile bağlantı kurarsınız. Dünyaca ünlü Manduka Pro yoga mat serisi, modellerini ve yoga aksesuarlarını Stilefit.com‘da online satın alabilirsiniz.

%100 Orjinal Ürünler ve Güvenli Alışveriş

Sepet

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır