Manduka Yogitoes+ Repreve: Daha Üstün, Daha Çevreci

Yogitoes+ Repreve yoga mat havlusu, Manduka markasının yogiler için en son piyasaya sunduğu üstün performans havlusudur. Esnek yapısı, sıvı emme kabiliyeti, dayanıklılığı ve kaydırmaz yüzey teknolojisine ek olarak Manduka’nın en sürdürülebilir ürünüdür. Bir Yogitoes+ kaydırmaz yoga havlusu, 11 adet kullanılmış pet şişenin geri dönüştürülmesiyle elde edilen Repreve performans ipliklerinin karışımından üretilir. Repreve, giyim sektöründe dünyaca ünlü birçok şirketin iş birliği içinde olduğu çevreci bir markadır. Markanın ürettiği iplikler ayakkabıdan çantaya, yoga ürünlerinden giysiye, pek çok farklı üründe kullanılır.

Repreve Nedir?

“Gelecek dündür” mottosuyla hareket eden Repreve markası, dakikada 4300 plastik şişeyi geri dönüştürerek performans ipliği üretmektedir. Gezegenin geleceği için büyük sürdürülebilir adımlar atan Repreve, dünya çapında geçerli prestijli sertifikalara sahiptir. OEKO-TEX, Global Recycled Standard, OceanCylce, EFSA bu sertifikaların arasında yer almaktadır.

Markanın ürettiği performans iplikleri kullanıldığı ürünün kalitesini ve dayanıklılığını arttırırken daha çevreci olmasını sağlar. Repreve iplikleriyle üretilen ürünler daha uzun ömürlü, daha konforlu, daha çevreci ve daha esnektir. Repreve malzemeyi giyim sektörünün yanında ayakkabılarda, ev eşyalarında, otomotiv sektöründe ve endüstriyel ürünlerde görmek mümkündür.

Ünlü markaya çevreci özellik kazandıran yalnızca geri dönüştürülmüş iplik üretmesi değildir. Üretim sırasında kullandığı yöntemler de gezegenin sağlığına katkı sağlayacak şekildedir. Repreve, daha az su ve daha az enerji kullanımı ilkesiyle hareket etmektedir.

Yogitoes+ Repreve Yoga Matı Havlusu Nedir?

Yogitoes+, Manduka’nın yoga sırasında terlemeye bağlı olarak ortaya çıkan kayma sorununu gidermek için tasarladığı Yogitoes mat havlusunun yeni nesil versiyonudur. Mat havlusu üstün teknik yapısı sayesinde daha dayanıklıdır. Sıvı emme ve tutuş kabiliyeti daha fazladır.

Manduka Yogitoes havlu serisiyle tüm seviye yoga seanslarına uyumlu bir ürün hedeflenmiştir. Yoga sırasında terlemeye bağlı olarak ortaya çıkan sıvı birikmesi ve kayma problemleri için tasarlanan ürün tüm yoga matlarıyla kullanılabilir. Sıvıyı çabucak emerek matın yüzeyinden uzaklaştıran yapılarıyla bu yoga matı havluları ekstra konfor sağlarlar. Sıvı uzaklaştığı için de matın yüzeyindeki kayganlık problemi ortadan kalkar. Bu şekilde yogiler poz geçişlerinde kaymazlar, dengelerini korurlar ve matın yüzeyinde rahat bir şekilde hareket ederler.

Repreve performans iplikleriyle yenilenen Manduka Yogitoes+ havlu, önceki Yogitoes yoga matı havluları ile aynı amaca hizmet etmektedir. Farklı olarak, daha gelişmiş özelliklere sahiptir.

Yogitoes+ Repreve’de Hangi Özellikler Var?

  • Manduka Yogitoes+ Repreve yoga havlusu daha dayanıklı, daha iyi sıvı emen ve daha sürdürülebilir bir üründür.
  • %83 geri dönüştürülmüş malzemeden üretildiği için sürdürülebilirlik alanında liderdir
  • Manduka havlu piyasadaki diğer modellerden %50 daha fazla emici özelliktedir
  • Yogitoes+ ne kadar çok sıvı emerse o kadar yüksek tutuş sağlar. Yani ne kadar terlersen o kadar iyi tutunursun. Havlu kuruyken performans desteği sunamaz, kullanmadan önce hafifçe nemlendirmen yeterlidir
  • Üstün dayanıklılık özelliği ile rakiplerinden %60 daha uzun ömürlüdür
  • Havlunun yüzeye yapışmasını sağlayan Skidless silikon teknolojisi mat havlusuna kaydırmaz özellik kazandırır. Havluyu yerleştiği yüzeye sabitleyen silikon noktacıklar ürünün hareket etmesini önler
  • Kaydırmaz yoga havlusunu plajda, Pilates yaparken, spor salonunda ya da seyahatlerde kullanabilirsin
  • Yogitoes+ yoga havlusu matların yüzeyi kadar evindeki diğer zeminlerle de uyumludur. Yoga havlunu hem yoga matının üzerinde hem de direkt zeminde kullanabilirsin.

Yogitoes+ Yoga Havluları Ne İşe Yarar?

Manduka, 1997 yılından beri yoga dünyası için üstün performans sağlayan ürünler tasarlayıp sunmaktadır. İleri seviye yoga hareketleri ve Hot Yoga seansları, terlemenin en yoğun yaşandığı egzersizler arasındadır. Birçok yoga matı kapalı hücreli yapıya sahiptir. Bu nedenle sıvıyı emmezler. Matın yüzeyinde biriken sıvı ise yoga seansı sırasında ellerin ve ayakların kaymasına sebep olur. Yoga mat havlusu tam olarak bu sorunu gidermek için tasarlanmış olan bir üründür.

Hareket sırasında terlemek vücudun doğal tepkisidir ve herkes terler. Eğer yoga sırasında terleyen bir yapın varsa bir Yogitoes+ yoga matı havlusu kullanabilirsin. Eğer yoga sırasında çok çok terliyorsan, kesinlikle bir Yogitoes+’a sahip olmalısın. Yoga havlusu, matın yüzeyinde kaymaya başladığını hissettiğin anda devreye girerek ıslaklığı alır ve sıvıyı emdikçe daha üstün tutuş sağlar. Bu şekilde seansını bölmek zorunda kalmadan rahatça tamamlayabilirsin.

Bir yoga havlusu sahip olduğun mata ekstra kaydırmazlık, yüksek tutuş ve hijyen özellikleri sağlar. Eğer pratiklerini bir stüdyoda farklı bir mat üzerinde yapıyorsan kendi yoga havlunla güvenli bir şekilde yoga yapabilirsin. Seans bitiminde havlunu yıkaman yeterli olacaktır.

Yogitoes’un tasarımında yer alan Skidless silikon noktacıklar her yüzeye tutunabilir. Bu sayede dilediğin yerde yoga yapabilirsin. Seyahatlerde yanında götürebilirsin. Hafif olması ve kolayca katlanması sayesinde valizinde fazla yer kaplamaz. Temizliği kolaydır. Yogitoes+ her yönden pratik ve konfor sağlayan bir üründür.

 

%100 Orjinal Ürünler ve Güvenli Alışveriş

Sepet

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır