Neden Spor Yaparken Sporcu Sütyeni Kullanmalısınız?

İyi seçilmiş bir sporcu sütyeni ile spor yaparken kendinizi rahat hissedersiniz ve sütyenin sağladığı konfor, performansınızı en üst seviyeye çıkarır. Farklı göğüs destek seviyeleri olan sporcu sütyenleri, kadınların en değerli spor ekipmanı olarak düşünülmelidir. Yaptığınız spor için uygun bir sütyen kullanmanız size ne kadar fayda sağlarsa, yanlış sütyenle yapılan spor da vücudunuza değişik şekillerde zarar verebilir.

 

Doğru Spor Sütyeni Kullanmanın Önemi

Göğüsler spor esnasında desteklenmedikleri takdirde geri dönüşü olmayacak şekilde zarar görebilir. Doku zedelenmesi, sarkma, deride çatlamalar, sürtünmeye bağlı cilt hassasiyeti gibi olumsuzlukların yaşanmasına engel olan doğru seçilmiş spor sütyenler, göğsü uygun şekilde kavrayıp destekleyerek hem sağlığınızı korur, hem de size spor esnasında rahat ve güvenli bir deneyim sağlar.

Tüm sporların hızları ve hareket stilleri birbirinden farklıdır ve sporcu sütyenlerinin her spor türüne özel farklı destek seviyeleri mevcuttur. Eğer birden fazla sporla ilgileniyorsanız ve bu sporların seviyeleri birbirinden farklıysa, her biri için uygun destek özelliği olan sporcu sütyenine sahip olmalısınız. Bu şekilde hem göğüslerinizi korur, hem de yanlış sütyen kullanımından doğabilecek boyun ve sırt ağrılarını engellemiş olursunuz.

Sporcu sütyenlerinin size sunduğu başka bir avantaj ise spor esnasında göğüs sağlığınızı koruyup performansınızı iyileştirirken size zarif bir şıklık sağlamalarıdır. Farklı markaların rengarenk ve çekici tasarımları arasından beğeneceğiniz sporcu sütyeni ile spor yaparken kendinizi çok daha iyi ve güzel hissedersiniz.

  

Hangi Spor Stili İçin Hangi Sporcu Sütyenini Tercih Etmeliyim?

Sporcu sütyenlerini yaptığınız spor seviyesine uygun olacak şekilde, hafif, orta ve yüksek destekli olarak bulabilirsiniz. Aşağıdaki rehber, size doğru seçimi yapmanız için yardımcı olacaktır.

Hafif Destekli Sporcu Sütyeni

Yoga, pilates, esneme, yürüyüş gibi hareket yoğunluğu az, temposu düşük sporlarda hafif destekli sporcu sütyenlerini tercih etmelisiniz. Bedeni saran ancak sıkmayan yapısıyla hareket özgürlüğü sağlayan bu sütyenler, spor yaparken size engel olmadan performansınızı iyileştirmeye yardımcı olur. Hafif destekli sporcu sütyenleri ile ağır sporları yapmamanız önerilir.

 

Orta Destekli Sporcu Sütyeni

Bisiklet, doğa yürüyüşü, spor salonu antrenmanları gibi orta yoğunlukta sporlar için, orta destekli sporcu sütyenlerini tercih etmelisiniz. Hareketleri kısıtlamayan doğru esnekliğe sahip sütyenlerle özgürce spor yapabilirsiniz.

Yüksek Destekli Sporcu Sütyeni

HIIT antrenmanları, koşu, futbol ve diğer kardiyo egzersizleri için yüksek destekli sporcu sütyenlerini tercih etmelisiniz. Yoğun hareket içeren sporlarda göğüslere de maksimum koruma sağlamak gerekir. Yüksek destekli sporcu sütyenleri kontrollü bir esneklikle ideal göğüs koruması sağlar.

Sporcu sütyenlerinin göğsü kavrayan sıkı yapısı zaman içinde kullanım sıklığına bağlı olarak azalır. Göğüslerinizi eskisi gibi sarmadığı için destek performansı düşen bu sütyenlerin vakit kaybetmeden yenilenmesi gerekir. Doğru sütyen tercih ederken beden ölçülerinizi iyi bilmelisiniz ve sütyeninizin bedeninizle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

%100 Orjinal Ürünler ve Güvenli Alışveriş

Sepet

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır