Sezon Trendi: Bisiklet Taytı

Ancak her spor dalında olduğu gibi bisiklet kullanımı da çeşitli teknik donanımlar da gerektiriyor. Kask, eldiven, bisiklet kullanımına uygun ayakkabı, bisiklet gözlüğü, bisiklet forması, rüzgarlık ve bisiklet taytı ihtiyaç duyulan ekipmanların başında gelmektedir. Birçok kişi kask, eldiven, uygun ayakkabı tercihinin önemini kısa bir akıl yürütmesi ile kavrayabilirken, bisikletçi taytının gerekliliğini tam olarak anlayamayabiliyor. Bu sebeple biz de bu yazımızda bisiklet taytının aslında ne işe yaradığına, çeşitlerine ve bu ürünü başka nasıl kullanabileceğinize değineceğiz.

Bisiklet Taytına Neden İhtiyaç Duyarım?

Profesyonel olarak bisiklet kullananların dolaplarında en az bir tane olan bisiklet taytının tam olarak nasıl bir işlev yerine getirdiğini bilmeyebilirsiniz. Ancak güvenli ve konforlu bir sürüş için mutlaka önerilen bir ürün olduğunu söylemek mümkündür. Bisiklet taytı ürünlerinin içerisinde yer alan özel bir kumaş uzun saatler boyunca bisiklet sürebilmenizi sağlar ve kalçanızda hissedeceğiniz acının ve uyuşmanın oluşmasını engeller.

Anti bakteriyel materyallerden üretilen bisiklet taytları, terleme ve nemlenmeye rağmen sizi rahatsız etmez. Bacaklarınızı rahat hareket ettirmenize olanak sağlar. Kadın bisiklet taytı ve erkek bisiklet taytı genellikle bu işlevlere sahiptir. Üç tip bisikletçi taytı vardır: uzun bisiklet taytı, kısa bisiklet taytı ve pedli bisiklet taytı.

Uzun bisiklet taytı: ayak bileğinize kadar inen, askılı ve askısız olmak üzere iki seçeneği olan taytlardır.

Kısa bisiklet taytı: diz üstüne kadar uzanan taytlar, genellikle ilkbahar ve yaz aylarında tercih edilir.

Pedli bisiklet taytı: Normal şartlarda bisiklet taytları, iç çamaşırı giymenize gerek kalmayacak şekilde üretilir. Ancak ürünün bu özelliğinden hoşlanmayanlar için pedli taytlarda üretilmiştir. Bu ürünleri iç çamaşırı ile birlikte üretilmiş bisikletçi taytı gibi düşünebilirsiniz.

Gündelik Hayatınızda da Bisikletçi Taytı Kullanabilirsiniz!

2018 yılından beri moda dünyasında esen atletizm rüzgarı, bisikletçi taytlarının farklı ürünlerle kombinlenmesini sağlamıştır. Kısa bisikletçi taytlarının altına seçilen büyük boy botlar, birkaç beden büyük blazer veya ceketler, akımın öne çıkan kombinlerindendir.

Kim Kardashian, Hailey Baldwin, Kaia Gerber, Kendal Jenner, Kylie Jenner bu modaya uyan ünlü isimlerin başında gelmektedir. Dolayısı ile satın alacağınız bir bisiklet taytını sadece spor yaparken kullanmak zorunda değilsiniz. Hem spor yaşamınızı kolaylaştıracak hem de gündelik hayatınızda kendine kolayca yer bulabilecek bu ürüne göz atmak isterseniz Stilefit.com’u ziyaret edebilirsiniz.

%100 Orjinal Ürünler ve Güvenli Alışveriş

Sepet

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır