Yoga Matı Kullanmalı Mıyım?

Özellikle 1950’li yıllardan sonra Batı dünyasının ilgisini çeken bu egzersiz programı, modern insanı zihinsel ve bedensel olarak rahatlatan bir tür aktiviteler bütünüdür.

Nefes çalışmaları ve duruş teknikleri sayesinde, kişinin hem bedeni hem de zihni dinlenir. Birbiri ile uyumlanan zihin, kişinin daha dengeli olmasını sağlar. Yoga stresi ve kötücül duyguları vücuttan uzaklaştırır, kasların daha iyi çalışmasını sağlar ve vücudun esnekliği ile dayanıklılığını arttırır. Ancak her yeni başlayan yogi kendine şu soruyu sorar : yoga matı kullanmalı mıyım, buna gerçekten ihtiyacım var mı? İşte bu yazının ana konusu bu kafa karıştırıcı soru!

Neden Yoga Matı Almalıyım?

Bir yoga matı satın almaya karar vermeden önce, kendinize gerçekten bu ürüne ihtiyacınız olup olmadığını sorabilir, bunu sorgulayabilirsiniz. Ancak yoga macerasında uzun yollar kat etmiş birçok kişi, tüm yogilere kişisel bir yoga matına sahip olmalarını tavsiye ediyor. Bu tavsiyenin temelinde iki kaygı vardır : hijyen ve pratik!

Spor salonlarında yer alan pilates matı ya da spor matı olarak da tabir edilen ürünler, birçok amaç için birçok kişi tarafından kullanılır. Bu sebeple ürünün sürekli olarak temiz kalmasını sağlamak oldukça zordur. Bu nedenle birçok uygulayıcı öncelikle hijyen durumunu göz önünde bulundurarak bir yoga matı satın alır. İkinci olarak, eğer bir yoga matı satın alırsanız, istediğiniz yerde istediğiniz zaman pratik yapabilirsiniz. Kendinizi çok stresli hissettiğiniz bir günün sonunda, evinizi meditasyon merkezinize dönüştürebilirsiniz. Bu çok mantıklı iki sebebi göz önünde bulundurduğunuzda, kendinizi yoga matı modellerine bakarken bulabilirsiniz.

Yoga matının temel işlevi, uygulayıcıya temiz ve kişisel bir alan sağlamaktır. Buna ek olarak egzersiz sırasında olabilecek kayma ya da düşme gibi durumların oluşmasını engellemeye çalışır. Kaydırmaz yoga matı, güvenli ve konforlu bir egzersiz programı için belki de en gerekli şeylerden biridir. ilk defa 1960 yılında üretilen yoga matları, pamuktan dokunmuş sert bir paspasa benziyordu. Yalıtım ve yastıklama gücü ise oldukça sınırlıydı.

Bugün üretilen en iyi yoga matı modelleri çok çeşitli malzemelerden üretilen, aşınma direnci yüksek, yastıklama gücü fazla ürünler. Daha açık bir ifade ile söylemek gerekirse, şimdiki yogiler çok daha şanslı! Siz de modern bir yoga matına sahip olmak isterseniz, sitemizde yer alan ürünlere göz atabilir, sizin için en iyi ürünü kolaylıkla satın alabilirsiniz.

%100 Orjinal Ürünler ve Güvenli Alışveriş

Sepet

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır